Жнива поміж дощі та грози: у ФГ «Масарівські Липки» йде справжня боротьба за урожай
Цьогорічні жнива, мов кара Господня за людське зазнайство, гординю, жадібність та вседозволеність. Ось уже котрий тиждень безперервно дощить. І негода не відступає якраз у липні, коли дозріли хліби, коли переспіле колосся все нижче і нижче опускається до землі та аж проситься до серпа.
Чимраз більше стає очевиднішим, що 2018 рік не порадує хорошим ужинком. Найперше, далася взнаки весняна засуха. У рослин не сформувалася коренева система. Відповідно – не сформувався, як належить, колосок. Тепер, чергова проблема – зливи та рясні дощі. У господарствах, де на високому рівні спрацювала агрономічна служба, немає полеглої пшениці, її можна збирати, як мовиться поміж дощів. Але «полеглицю» вже навряд чи обмолотиш – вона зчорніла та майже зогнила. Такі ось кепські справи.
Головний агроном ФГ «Масарівські Липки» Роман Шепетюк ніби внутрішньо відчував, що цьогорічні жнива будуть із «сюрпризами» погоди. Вміле та грамотне застосування засобів захисту рослин дозволило досвідченому агроному виростити озиму пшеницю на площі більше 800 гектарів без ознак вилягання. Тому, як тільки вигляне сонечко і вітерець осушить колоски, одразу ж у це «вікно»( я якраз вспів сфотографувати цей момент) заходять комбайни. Нехай не багато, всього-на-всього кілька бункерів, але все ж не полі зостається менше не скошених хлібів. Звісно, бажає кращих показників вологість зерна, яка зараз є вищою від базових норм. Однак у ФГ «Масарівські Липки» заздалегідь подбали про можливі нюанси. І це вже заслуга голови господарства Василя Липки, який встановив на току потужну зерносушарку. На даний період тут працюють цілодобово. Доведене до базових кондицій зерно пшениці потрапляє до комори.